ආනාපානාසති භාවනාව - අතිපූජ්‍ය මාතර ශ්‍රී ඥානාරාම හිමිපානන් වහන්සේ ( Ana-panasathi Bhawanawa - Most Ven. Mathara sri gnarama thero) - IFBC Organization | Download

මහ පොළෝතලය සමතලා කොට අසුන් පනවා බුදු, පසේබුදු, මහරහතන් වහන්සේලා වඩා හිදුවා ප්‍රණීතිම සිව්පසයෙන් පූජා කරනවාටත් වඩා ලෝවාමහාපාය ස්වාසූ දහසක් වෙහෙර විහාර, ජේතවනාරාම, පූර්වාරාම, වැනි විහාර ගොඩනැගීමටත් වඩා සතරපද ගාථාවකින් තරම්වත් කෙරේන ධර්ම දානයම අති උතුම්යයි වදාළ බුද්ධ ධර්ම වචනය මුදුනින් පිලිගත් අප මේ දහම්පොත මුද්‍රණය කරවා ධර්ම දාන වශයෙන් පිරිනමනුයේ අසීමිත ශ්‍රද්ධාවෙනි.

සෑම බෝසතාණන් වහන්සේ නමක්ම බුද්ධත්වයට පත්වී ඇත්තේ මෙම ආනාපානාසති භාවනාව වැඩීමෙන්ය. මෙම භාවනාව “මහා පුරිස භාවනාව” නමින්ද හදුන්වනු ලබයි. අතිපූජ්‍ය මාතරශ්‍රී ඥානාරාම ස්වාමීන්වහන්සේ විසින් ඉතා සරළ ලෙසින් කාටත් කියවා තේරුම්ගත හැකි ආකාරයට ලියා ඇති මෙම ග්‍රන්ථය බොහෝදෙනාට ප්‍රයෝජනවත් පිණිස නැව මුද්‍රණය කිරීමට ලැබීම දුර්ලභ භාග්‍යයකි.
මුද්‍රණකරු

මෙම පොත පහත ලින්ක් එකෙන් ඩවුන්ලෝඩ් කරගන්න.
බාගතකර ගැනීම

IFBC Home Page