පොහොය දිනය -රේරුකාණේ චන්දවිමල නාහිමි ( Pohoya Dinaya -Most Ven. Rerukane Chandawimala Maha Thero ) - IFBC Organization | Download

“ උපාසක උපාසිකාවන් සිල් සමාදන් වීමට පන්සල්වලට පැමිණෙන්නේ තමන්ගේ ශීල සමාදානය භිකෂූන් වහන්සේලාගේ සහයෝගයෙන් සාර්ථක කරගැනීමේ බලාපොරොත්තුවෙනි. එසේ පැමිණෙන සැදැහැවතුනට සහයෝගය ලබාදීම භික්ෂූන් වහන්සේගේ යුතුකමකි.සමහර විට භික්ෂූන් වහන්සේලා අතින් ඒ යුතුකම හරියට ඉටු නොවීම නිසා ගිහියන් ඇතැම් භික්ෂූන් වහන්සේලා ගැන අප්‍රසාදය පලකරනවා අසන්නටද ලැබේ. මෙකල භික්ෂූන් වහන්සේලාටද නොයෙක් කටයුතු ඇත්තේය. උපාසකෝපාසිකාවන් බලාපොරොත්තු වන තරමට ඔවුන්ගේ වැඩ වල දවස මුලුල්ලේම ඔවුන්ගේ වැඩවල යෙදීමට භික්ෂූන් වහන්සේටද ඉඩක් නැත්තේය. එබැවින් මෙය දුෂ්කර ප්‍රශ්නයක් වී තිබේ. පොහෝදිනය නැමැති ග්‍රන්ථයෙන් ඒ ප්‍රශ්නය බොහෝ දුරට විසදා ගත හැකිය.” – – කතෘහිමියන් විසින් තැබූ සටහන ඇසුරිනි.

පරම පූජණීය රේරුකානේ චන්දවිමල මහනාහිමියන් විසින් රචිත මේ පුස්ථක රත්නය සසර කෙටිකරගැනීමට සිල් සමාදන්වන ඔබට ඉතා වටිනා මාර්ගෝපදේශයක් ලබාදෙනු ඇත.

බාගතකර ගැනීම

 

IFBC Home Page